Dialog z głosem

 

Chcesz bardziej siebie zrozumieć? Odkryć części siebie, których nie dopuszczasz do głosu? Zrozumieć dlaczego jesteś tak bardzo Za albo Przeciw? Zapraszam na sesje Dialogu z Głosem.

 

Przypomnij sobie jak to było gdy ostatnio postanowiłeś iść na siłownię, pobiegać lub myslałeś o podjęciu jakiegoś wyzwania. Masz? I jak to było gdy trzeba było zacząć? Jeden głos w głowie mówił: Tak – idziemy! Zaplanowałeś, chcesz osiągnąć dobre rezultaty – idziemy! A drugi głos….. Zimno na dworze…. Może pójdziemy jutro? Przecież nic się nie stanie jak zaczniesz dzień później… A w ogóle to trochę Cię noga boli – czyż nie?

I tak to dwa głosy prowadzą dialog w Twojej głowie….. Który głośniejszy – ten wygrywa i albo idziesz na siłownię albo….nie 😉

Każdy głos reprezentuje jakąś część Ciebie. Jeden może być Popychaczem co to pcha Cię byś więcej działał a drugi Leniuchem, który chce odpoczywać. Oba mają swoje miejsce w Tobie. Oba warto wysłuchać zanim podejmiesz decyzję co robić.

A w życiu takich Głosów czy części osobowości mamy od groma i ciut ciut……

Jakie wewnętrzne postaci mamy w sobie?

Mamy wewnętrzną Kobietę i wewnętrznego Mężczyznę (i to bez względu na naszą płeć). Mamy wewnętrzne dziecko w wielu odsłonach i krytyka. Jest przymilacz, ten/ta co wie i ten/ta co nie ogarnia. Jest część bardzo sumienna i jest leniwiec, jest elegant i jest hipis i kogo sobie tam jeszcze wymyślisz.

Niektóre z tych postaci mogą być bardzo widoczne i dominować w naszym życiu/ w naszym sposobie przejawiania się wśród ludzi. Są też takie, które z róznych powodów uśpiliśmy, wycofaliśmy lub schowaliśmy głęboko i nie dopuszczamy do głosu. A im bardziej kogoś chowamy – tym bardziej ten ktoś się dopomina uwagi……

Warto od czasu do czasu porozmawiać ze swoimi wewnętrznymi głosami by się dowiedzieć co też one mają do powiedzenia i jak wpływają na nasze życie. Bo to, że jakiś głos jest wycofany – nie oznacza, że on nie chce działać lub nie działa i nie wpływa na nasze życie…..

Dialog z Głosem pozwalaja zatrzymać się przy wybranych cześciach naszej osobowości i dowiedzieć się o nich – a tym samym o Sobie czegoś więcej. Dzięki takim rozmowom możemy wpuścić do naszego życia więcej tych postaci, które są nam potrzebne a były w wycofaniu i zwolnić z obowiązków te postaci, które mogą być zmęczone dominowaniem i ciągłym działaniem…..

Zdjęcie na stronie by Graka M. from Pixabay

Intencja czyli z kim i o czym rozmawiamy

Przy Dialogu z głosem podobnie jak przy Sesji oddechowej na początku ustalamy intencję do naszej pracy a zatem kierunek działań. Często opcja zrobienia Dialogiu z głosem pojawia się w momencie weryfikowania intencji do sesji oddechowej i po prostu decydujemy, że przy danym temacie czy problemie – dialog z głosem wniesie więcej korzyści 🙂

Bez względu na to, czy przyszedłeś z chęcią pracy z tą metodą czy też wyboru dokonałeś już w gabinecie – przed sesją trzeba wybrać z jakimi głosami będziemy rozmawiać i na jaki temat.

  • Przy problemach decyzyjnych wybieramy Głosy będące przedstawicielami każdej opcji – najczęściej jeden ZA i jeden Przeciw.
  • Jeśli chcesz sie przyjrzeć bardziej dlaczego reagujesz tak a nie inaczej na jakieś zadanie jakiemu się podjąłeś w życiu – możesz dany temat obejrzeć przez pryzmat Głównych 5 głosów: Kontrolera/Opiekuna, Popychacza, Umilacza, Krytyka i Perfekcjonisty.
  • Przy tematach związanych z wewnętrznym dzieckiem najczęściej rozmawia się z Dzieckiem kreatywnym, zbuntowanym, radosnym, rozżalonym/smutnym.

To są tylko przykłady – postaci wewnętrznych do rozmów jest tyle ile nam nasza dusza i umysł podpowiedzą 😉 Podczas jednej sesji rozmawiamy maksymalnie z 3-4 głosami.

Przebieg sesji

W trakcie sesji po kolei wchodzisz w energię każdej wybranej Postaci/wybranego Głosu. Rozmawiamy z każdym z Głosów na temat tego jak się ta postać przejawia w Twoim życiu – czy jest jej dużo, czego potrzebuje, co o Tobie myśli, co chciałaby Ci doradzić. Po każdej rozmowie wracasz na neutralne miejsce, które ustalamy na początku (zwykle krzesło na środku gabinetu) i wracasz do pełni Siebie. Dopiero po ugruntowaniu i pełnym wyjściu z jednej roli – możemy przejść do kolejnej.

Po wysłuchaniu wszystkich Głosów siadamy sobie i na spokojnie omawiamy Głosy jakie się pojawiły – co ciekawego dowiedziałeś się o sobie i jakie masz przemyślenia. Zwykle w trakcie sesji lub tej rozmowy podsumowującej pojawiają się pomysły na konkretne zmiany lub działania jakie chcesz wprowadzić w życie 😉

Czas

Sama sesja trwa zwykle ok. 1,25-1,5 godziny ale na spotkanie trzeba sobie zarezerwować 2 godziny. Przed sesją potrzeba parę minut na rozmowę wprowadzającą i ustalenie głosów/postaci, z którymi chcemy rozmawiać a po sesji potrzeba kilku minut na omówienie sesji.

Przeczytaj zanim umówisz się na spotkanie

By na spokojnie wchodzić w poszczególne Głosy/Role i z nich wychodzić potrzebna jest pewna wrażliwość ale też ugruntowanie i wewnętrzna stabilizacja. Z tego względu sesje Dialogu z głosem przeprowadzam tylko z klientami, z którymi wcześniej pracowałam w sesjach oddechowych lub ustawieniach systemowych i wiem na ile są gotowi do takiej pracy.

Cena

Dialog z głosem – sesja indywidualna

250 zł dwugodzinne spotkanie