Dialog z głosem

 

Chcesz bardziej siebie zrozumieć? Odkryć części siebie, których nie dopuszczasz do głosu? Zrozumieć dlaczego jesteś tak bardzo Za albo Przeciw? Zapraszam na sesje Dialogu z Głosem.

 

Przypomnij sobie jak to było gdy ostatnio postanowiłeś iść na siłownię, pobiegać lub myslałeś o podjęciu jakiegoś wyzwania. Masz? I jak to było gdy trzeba było zacząć? Jeden głos w głowie mówił: Tak – idziemy! Zaplanowałeś, chcesz osiągnąć dobre rezultaty – idziemy! A drugi głos….. Zimno na dworze…. Może pójdziemy jutro? Przecież nic się nie stanie jak zaczniesz dzień później… A w ogóle to trochę Cię noga boli – czyż nie?

I tak to dwa głosy prowadzą dialog w Twojej głowie….. Który głośniejszy – ten wygrywa i albo idziesz na siłownię albo….nie 😉

Każdy głos reprezentuje jakąś część Ciebie. Jeden może być Popychaczem co to pcha Cię byś więcej działał a drugi Leniuchem, który chce odpoczywać. Oba mają swoje miejsce w Tobie. Oba warto wysłuchać zanim podejmiesz decyzję co robić.

A w życiu takich Głosów czy części osobowości mamy od groma i ciut ciut……

Jakie wewnętrzne postaci mamy w sobie?

Mamy wewnętrzną Kobietę i wewnętrznego Mężczyznę (i to bez względu na naszą płeć). Mamy wewnętrzne dziecko w wielu odsłonach i krytyka. Jest przymilacz, ten/ta co wie i ten/ta co nie ogarnia. Jest część bardzo sumienna i jest leniwiec, jest elegant i jest hipis i kogo sobie tam jeszcze wymyślisz.

Niektóre z tych postaci mogą być bardzo widoczne i dominować w naszym życiu/ w naszym sposobie przejawiania się wśród ludzi. Są też takie, które z róznych powodów uśpiliśmy, wycofaliśmy lub schowaliśmy głęboko i nie dopuszczamy do głosu. A im bardziej kogoś chowamy – tym bardziej ten ktoś się dopomina uwagi…

Warto od czasu do czasu porozmawiać ze swoimi wewnętrznymi głosami. Warto by się dowiedzieć co też one mają do powiedzenia i jak wpływają na nasze życie. To, że jakiś głos jest wycofany nie oznacza, że nie chce działać. Nie oznacza też, że nie działa i nie wpływa na nasze życie…..

Dialog z Głosem pozwala zatrzymać się przy wybranych częściach naszej osobowości. Pozwala nam dowiedzieć się o nich – a tym samym o Sobie – czegoś więcej. Niektóre postaci są w wycofaniu a my ich w życiu potrzebujemy. Dzięki tym rozmowom możemy je zaprosić ponownie do życia.  Możemy też zwolnić z obowiązków te postaci, które mogą być zmęczone dominowaniem i ciągłym działaniem…..

Zdjęcie na stronie by Graka M. from Pixabay

Intencja czyli z kim i o czym rozmawiamy

Przy Dialogu z głosem podobnie jak przy Sesji oddechowej na początku ustalamy intencję do naszej pracy a zatem kierunek działań. Często opcja zrobienia Dialogu z głosem pojawia się w momencie weryfikowania intencji do sesji oddechowej. Po prostu decydujemy, że przy danym temacie czy problemie – dialog z głosem wniesie więcej korzyści.

Przed sesją trzeba wybrać z jakimi głosami będziemy rozmawiać i na jaki temat.

  • Przy problemach decyzyjnych wybieramy Głosy będące przedstawicielami każdej opcji – najczęściej jeden ZA i jeden Przeciw.
  • Każdy temat życiowy można obejrzeć z perspektywy głównych 5 Głosów. Są nimi: Kontroler/Opiekun, Popychacz, Umilacz, Krytyk i Perfekcjonista.
  • Przy tematach związanych z wewnętrznym dzieckiem najczęściej rozmawia się z Dzieckiem kreatywnym, zbuntowanym, radosnym, rozżalonym/smutnym.

To są tylko przykłady – postaci wewnętrznych do rozmów jest tyle ile nam nasza dusza i umysł podpowiedzą 😉 Podczas jednej sesji rozmawiamy maksymalnie z 3-4 głosami.

Przebieg sesji

W trakcie sesji po kolei wchodzisz w energię każdej wybranej Postaci/wybranego Głosu. Rozmawiamy z każdym z Głosów na temat tego jak się ta postać przejawia w Twoim życiu. Czy jest jej dużo, czego potrzebuje, co o Tobie myśli, co chciałaby Ci doradzić. Po każdej rozmowie robimy powrót do stanu neutralnego – do pełni Siebie. Dopiero po ugruntowaniu i pełnym wyjściu z jednej roli – możemy przejść do kolejnej.

Po wysłuchaniu wszystkich Głosów siadamy sobie i na spokojnie omawiamy Głosy jakie się pojawiły. Weryfikujemy co ciekawego dowiedziałeś się o sobie i jakie masz przemyślenia. To tu zwykle pojawiają się pomysły na konkretne zmiany lub działania jakie chcesz wprowadzić w życie.

Czas

Sama sesja trwa zwykle ok. 1,25 – 1,5 godziny ale na spotkanie trzeba sobie zarezerwować 2 godziny. Przed sesją potrzeba parę minut na rozmowę wprowadzającą. Podczas tej rozmowy ustalamy, z którymi głosami chcemy rozmawiać. Po sesji natomiast potrzeba nam kilku minut na omówienie sesji.

Przeczytaj zanim umówisz się na spotkanie

Do tej pracy potrzebna jest pewnego rodzaju wrażliwość ale też ugruntowanie i wewnętrzna stabilizacja. Dlatego Dialog z głosem przeprowadzam tylko z klientami, z którymi wcześniej pracowałam. Z klientami, o których wiem, że są gotowi do takiej pracy.

Cena

Dialog z głosem

dwugodzinne spotkanie

        300 zł